Меню Закрити

Фінал Steel Freedom 2024: Студентська архітектура з інноваціями від Trimble

30 листопада відбувся фінал 11-го студентського архітектурного конкурсу Steel Freedom 2024, під час якого були визначені кращі проєкти цього року. До участі у Steel Freedom 2024 зареєструвалися 109 команд, а це 407 студентів, з 15 Вищих навчальних закладів, які змагалися у створенні проєкту закладу загальної середньої освіти в місті Львів. Відмінними перевагами технології сталевого будівництва для загальноосвітніх установ є висока швидкість монтажу, гнучкість планувальних рішень та зниження несприятливого впливу на довкілля при будівництві. За останні роки в Європі та Великобританії зросла практика будівництва шкіл, де основні конструкції виконані зі сталі.

Компанія Trimble є лідером на ринку технологій для автоматизації проєктно-будівельних процесів і традиційно підтримує українських студентів та ВНЗ. У рамках конкурсу Trimble оголосила спеціальну номінацію з грошовою нагородою у розмірі 800 Євро. Завдання для учасників Steel Freedom передбачало використання програмного забезпечення SketchUp, Tekla Structures та Trimble Connect для проєктування комплексу зі  школи та дитячого садочку в середовищі існуючої житлової забудови.

Нікіта Дорошко

За результатами експертного відбору переможцем номінації стала команда L-303. Нікіта Дорошко, студент Харківського національного університету міського господарства ім. О. М. Бекетова, єдиний учасник команди, який виступив як у ролі архітектора, так і конструктора. Його проєкт не лише відповідав усім технічним вимогам номінації, але й гармонійно поєднав та відокремив зони та об’єми там, де це необхідно. Вигідною перевагою сталевих балкових конструкцій є можливість перекривати великі прольоти будівель, що дозволяє звільнити внутрішній простір будівлі від колон і забезпечити повну свободу планування приміщень.

І сьогодні ми хотіли би поспілкуватися з Нікітою про історію, натхнення та перебіг подій при підготовці його проєкту до конкурсу.

Я студент Харківського національного університету міського господарства ім. О. М. Бекетова. Цього року я здобув бакалаврський освітній ступінь з фаху «Архітектура та містобудування» та наразі продовжую навчання на магістерському рівні цієї ж спеціальності. Про конкурс Steel Freedom я дізнався вперше на початкових курсах, але вирішив  взяти участь вперше в цьому році. Дослідивши структуру та вимоги конкурсу, я дізнався про існування окремих номінацій від партнерів. Побачивши їх, у мене з’явилося бажання взяти участь саме в номінації від Trimble, тому що мені завжди цікаво досліджувати нові технології та програмне забезпечення, – розповідає Нікіта Дорошко. –  Оскільки я студент архітектурного фаху, звісно, я вже був знайомим зі SketchUp, але для участі в номінації потрібно було використати ще одну програму — Tekla Structures. Це було чудовим досвідом роботи з програмним забезпеченням, основним фокусом якого є саме проєктування конструктивних рішень. На мою думку, всім архітектором необхідно мати уяву про те, як відбуваються процеси проєктування та якими засобами користуються спеціалісти конструктивної та інженерної частини будівництва. Я вирішив дослідити Tekla Structures та побудувати з її допомогою конструктивну модель».

L-303-Trimble

«Компанія Trimble надає безкоштовно студентам ліцензії Tekla та доступ до учбових матеріалів, також для учасників конкурсу Steel Freedom проводили вебінар, на якому студентам розповідали про проєктування в Tekla Structures. Я користувався плейлистом на YouTube від ПрАТ «АРКАДА» для конкурсантів, який допоміг мені у вивченні та використанні програми, від створення вузлів з’єднань металевих елементів до оформлення документації», – продовжує Нікіта.

Нікіта – харків’янин і йому довелося працювати в складних умовах обстрілів, періодичної відсутності електрики та подвійного навантаження як архітектора та конструктора. «Це було викликом для мене, але я люблю створювати нове, особливо громадські будівлі, які мають соціальне значення. Моя кураторка, Криворучко Наталя Іванівна, доцент кафедри архітектури будівель і споруд та дизайну архітектурного середовища ХНУМГ імені О. М. Бекетова підтримувала мене й консультувала в складних питаннях.

Я дуже вдячний організаторам та спонсорам за організацію такої масштабної події у світі студентської архітектури, компанії Trimble за чудову можливість випробувати себе та новітні технології, та своїй кураторці за підтримку. Перемога в номінації від Trimble надихає мене продовжувати вдосконалюватися та втілювати свої мрії в життя.

Майбутнім конкурсантам я хочу побажати бути відкритим до всього нового — від дослідження сучасних тенденцій в архітектурі до вивчення нового для вас програмного забезпечення, та брати участь в студентських архітектурних конкурсах, як-от Steel Freedom, оскільки це чудова можливість проявити себе ще навіть на стадії вашого навчання в університеті».